Kategorie: Wszystkie | Dyskusje | Recenzje | Varia
RSS
poniedziałek, 25 października 2010
Wieki światła - Ian R. MacLeod
"Wieki światła" Iana R. MacLeoda były chyba pierwszą z książek z serii Uczta Wyobraźni, jaką miałam w dłoni, i nawet gdyby fabuła była miałka, to zakochałabym się w samym poziomie edytorskim: książka ma odpowiednie rozmiary do trzymania w rękach bez poczucia zmęczenia, idealną czcionkę, tekst jest bardzo dobrze poskładany i przetłumaczony (nawet w Uczcie Wyobraźni nie zawsze jest to oczywiste).
niedziela, 03 października 2010
"Maszyna różnicowa" - William Gibson, Bruce Sterling

Po naszym niedokończonym steampunkowym wyzwaniu pozostało mi kilka nieprzeczytanych książek. Pierwszą i chyba najważniejszą z nich jest "Maszyna różnicowa" - powieść, której entuzjastyczną, skrajnie nieobiektywną recenzję znajdziecie tutaj.

 

piątek, 01 października 2010
"His Dark Materials" Philipa Pullmana, czyli wiele hałasu o nic
Obiecałam sobie, że dokończę to wyzwanie czytelnicze, choćbym miała pęknąć, nawet upubliczniłam tę obietnicę w nadziei, że wstyd będzie dostateczną motywacją do jego ukończenia, a potem nagle zamilkłam. Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko rzec, iż organizacja Triconu pożarła mi więcej czasu niż się spodziewałam, a ciąża bardzo zwolniła tempo czytania. Niedawny wpis na blogu Eruany przypomniał mi jednak, że na październik (mój ulubiony miesiąc, mam wtedy urodziny, jest Halloween i mnóstwo pysznych rzeczy do jedzenia) zapowiadana jest re-edycja "Maszyny różnicowej" (w bardzo dobrym tłumaczeniu :D) i tak sobie pomyślałam, że może wrócimy do wyzwania chociażby po to, by zrecenzować tę jedną książkę i zakończyć całość z honorem. Co Wy na to?
Wyzwanie Steampunk:

Wyzwanie Queer: