Kategorie: Wszystkie | Dyskusje | Recenzje | Varia
RSS
czwartek, 22 marca 2012
Moja lista lektur - Charlie Librarian

Oto moja lista książek:

1. Ursula LeGuin "Lewa ręka ciemności", czytałem to bardzo, bardzo dawno temu i z chęcią sobie odświeżę.

2. Lois McMaster Bujold "Ethan z planety Athos" chyba tego nie czytałem, ale Bujold znam z cyklu "Barrayar" więc pewnie mi się spodoba

3.Johan Sinisalo "Nie przed zachodem słońca" - nie mam zielonego pojęcia o czym to jest i dlatego spróbuję 

4. Samuel R. Delany "Babel-17" - też zupełnie tego nie znam i dlatego z chęcią spróbuję.

5. Isaac Asimov "Równi bogom" - jestem w trakcie czytania nawet już bardziej przy końcu:)

6. Joe Haldeman "Wieczna wojna", czytałem dość niedawno, ale uważam, że głos w dyskusji mogę zabrać.

7. John Ajvide Lindqvist "Wpuść mnie" - zobaczymy co to też tam będzie. Film raczej tak średnio mi się podobał.

Jak przeczytam "Równi bogom" to napiszę jakąś recenzję:)

sobota, 17 marca 2012
EDIT!!! Moja lista lektur wyzwaniowych - Rusty Angel

Zorientowałam się, że ja tak naprawdę nie jestem zainteresowana braniem udziału w wyzwaniu czytelniczym w tym roku. Na myśl o tym, że mam czytać wyznaczone książki w ograniczonym czasie, ogarnia mnie potężna irytacja. Ponieważ zaś jestem z natury przekorna, to skończy się zawaleniem wyzwania - a tego bym nie chciała. Czuję więc, że lepiej będzie zrezygnować z niego w tym momencie.

Jest mi bardzo głupio, zwłaszcza, że temat jest zdecydowanie bliższy mojemu sercu niż steampunk. Chętnie będę zaglądać na Fantastykon, a może nawet, jeśli pozostali uczestnicy wyzwania się, wezmę udział w dyskusji. Szczerze przepraszam za zamieszanie.

Tagi: varia
19:55, rusty_angel
Link Komentarze (2) »
środa, 14 marca 2012
Moja lista lektur wyzwaniowych - ninedin

Moja lista lektur będzie (prawdopodobnie) następująca:

 

1. Ursula LeGuin "Lewa ręka ciemności"
2. Johana Sinisalo "Nie przed zachodem słońca"
3. Isaac Asimov "Równi bogom"
4. John Ajvide Lindqvist "Wpuść mnie"
5. Jacqueline Carey "Strzała Kusziela"

 

Może się złożyć tak, że zamienię Asimova na "Ethana z Athos".

17:26, ninedin , Varia
Link Komentarze (2) »
moja lista lektur wyzwaniowych (cedro)

Zabieram się za publikowanie mojej listy lektur:

Idąc tropem Charliego zacznę od czytania Asimova, a potem jak wypadnie. W każdym razie wybrałem następujące tytuły:  1. Isaac Asimov „Równi bogom”

  2. Lois McMaster Bujold „Ethan z planety Athos”

  3. Johana Sinisalo „Nie przed zachodem słońcem”

  4. Joe Haldeman „Wieczna Wojna”

  5. Jacqueline Carey „Strzała Kusziela”

     

Jednocześnie trochę na marginesie odsyłam do mojej starej recenzji Wpuść mnie Lindqvista, chociaż nie skupiałem się wówczas jakoś specjalnie na queerowych tematach.

Przed wyzwaniem, na rozgrzewkę

Zanim zaczniemy nowe wyzwanie na serio, zaczęłam grzebać we własnych starych notkach okołogenderowych i trochę je przerabiać - przede wszystkim biorąc pod uwagę recenzje tych książek, które rozważaliśmy jako "kandydatki" do listy lektur, ale które z racji niedostępności i braku polskiego przekładu na nią nie trafią.

Zaczęłam od swojej recenzji z Carnival Elizabeth Bear, której nową wersję pozwalam sobie tu zlinkować, tak na rozgrzewkę przed właściwym wyzwaniem.    

 

środa, 03 listopada 2010
Wpis zastępczy

Ponieważ "Maszyna różnicowa" nadal się czyta, chciałam dziś zostawić kilka linków, luźno związanych z tematem naszego wyzwania:

 

1. Grupa artystów skupipnych pod wspólnym szyldem irugami Shop stworzyła steampunkowo-mangowy artbook. Album nie jest drogi, ma ciekawe ilustracje, zęby zgrzytają niestety przy błędach edytorskich. Ogólnie godna polecenia pozycja.

2. W trzecim sezonie kryminalnego serialu "Castle" czwarty epizod poświęcony jest steampunkowej subkulturze w NY, przy czym oprócz arcyciekawych kostiumów i gadżetów twórcy sięgają również do historii oraz dziewiętnastowiecznych powieści przygodowych.

3. Cathrynne M. Valente, autorka znana na polskim rynku z uwagi na swoje powieści publikowane przez wydawnictwo MAG w serii Uczta Wyobraźni napisała właśnie na swoim blogu o tym, jak bardzo nie znosi steampunku. Polecam zarówno wpis, jak i dyskusję, która się pod nim wywiązała w komentarzach.

19:48, rusty_angel
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 25 października 2010
Wieki światła - Ian R. MacLeod
"Wieki światła" Iana R. MacLeoda były chyba pierwszą z książek z serii Uczta Wyobraźni, jaką miałam w dłoni, i nawet gdyby fabuła była miałka, to zakochałabym się w samym poziomie edytorskim: książka ma odpowiednie rozmiary do trzymania w rękach bez poczucia zmęczenia, idealną czcionkę, tekst jest bardzo dobrze poskładany i przetłumaczony (nawet w Uczcie Wyobraźni nie zawsze jest to oczywiste).
niedziela, 03 października 2010
"Maszyna różnicowa" - William Gibson, Bruce Sterling

Po naszym niedokończonym steampunkowym wyzwaniu pozostało mi kilka nieprzeczytanych książek. Pierwszą i chyba najważniejszą z nich jest "Maszyna różnicowa" - powieść, której entuzjastyczną, skrajnie nieobiektywną recenzję znajdziecie tutaj.

 

piątek, 01 października 2010
"His Dark Materials" Philipa Pullmana, czyli wiele hałasu o nic
Obiecałam sobie, że dokończę to wyzwanie czytelnicze, choćbym miała pęknąć, nawet upubliczniłam tę obietnicę w nadziei, że wstyd będzie dostateczną motywacją do jego ukończenia, a potem nagle zamilkłam. Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko rzec, iż organizacja Triconu pożarła mi więcej czasu niż się spodziewałam, a ciąża bardzo zwolniła tempo czytania. Niedawny wpis na blogu Eruany przypomniał mi jednak, że na październik (mój ulubiony miesiąc, mam wtedy urodziny, jest Halloween i mnóstwo pysznych rzeczy do jedzenia) zapowiadana jest re-edycja "Maszyny różnicowej" (w bardzo dobrym tłumaczeniu :D) i tak sobie pomyślałam, że może wrócimy do wyzwania chociażby po to, by zrecenzować tę jedną książkę i zakończyć całość z honorem. Co Wy na to?
poniedziałek, 19 kwietnia 2010
20 000 mil podmorskiej żeglugi

Ponieważ rusty-angel wpędziła mnie w wyrzuty sumienia, porządnie publikując swoje wpisy (obiecałam sobie skończyc to wyzwanie, a jestem z natury niesolidna i strasznie tego u siebie nie lubię), postanowilam przynajmniej symbolicznie się przyłożyć do czytania. Symbolicznie - bo Verne'a czytałam i recenzowałam u siebie na blogu nie tak dawno temu (no, prawie rok temu....). Zamiast więc nowej recenzji - tylko informacja i uwaga, że więcej o moich opiniach odnośnie kapitana Nemo et consortes można znaleźć tutaj.

11:48, ninedin
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Wyzwanie Steampunk:

Wyzwanie Queer: